تجهیزات ذخیره سازی DELL- EMC و سریهای UNITY/XT , VNX/E - فن و ایده کاریز تجهیزات ذخیره سازی DELL- EMC و سریهای UNITY/XT , VNX/E - فن و ایده کاریز
سرور و تجهیزات ذخیره سازی EMC
تجهیزات ذخیره سازی DELL- EMC

ارائه دهنده سریهای VNX / VNX-e , UNITY / UNITY-xt

دسته بندی محصولات DELL-EMC
شرکت فن و ایده کاریز

معرفی برند DELL- EMC و دسته بندی تجهیزات ذخیره سازی ارائه شده در کاریز

به طور عمده معرفی تجهیزات ذخیره سازی DELL- EMC در ایران از سال ۲۰۱۱ با ارائه سري جديدي از محصولات ذخيره ساز با نام VNX شکل گرفت كه در حقيقت تركيبي از مدل هاي ذخیره ساز قدیمی تر Clarion و Celera مي باشد توانست سهم بزرگي از بازار ذخيره سازها را به خود اختصاص دهد.

شرکت EMC كه يكي از شركت هاي بزرگ چند مليتي در آمريكا مي باشد در سال ۱۹۷۹ تاسیس گردید و با سابقه فعالیت در زمینه های امنیت اطلاعات، تجزیه و تحلیل اطلاعات، مجازی سازی، محاسبات ابری و به طور کلی تجهیزات ذخیره سازی با بیش از ۵۰۰ شرکت وابسته و ۶۰ هزار کارمند و کارشناس بعنوان بزرگترين شركت توليد كننده تجهیزات ذخیره سازی در جهان شناخته شده است.

محصولات کاریز

معرفی سریهای ذخیره ساز VNX / VNX-E / UNITY / UNITY-XT

سرور و تجهیزات ذخیره سازی EMC
معرفی کلی سامانه ذخیره سازی EMC VNX :

این سامانه، یک سیستم ذخیره سازی مقیاس پذیر برای حجم کاری متوسط و بزرگ است که استفاده آن در ایران به شدت فراگیر شد. تولید این سری محصول از سال 2011 آغاز شد و در سال 2018 توقف تولید گردید. اما پشتیبانی آن تا سال 2028 ادامه خواهد یافت. این شرکت تامین قطعات، هارد دیسک ها و خدمات پشتیبانی این محصول را در سبد خدمات و محصولات خود دارد.

معایب: 

سری قدیمی
توقف تولید

مزایا:

ارزان قیمت نسبت به سریهای دیگر مجموعه
قدرتمند
کارآمد
ساده
سرور و تجهیزات ذخیره سازی EMC
معرفی کلی سامانه ذخیره سازی EMC VNX-E :

نسل کوچک تر و مقرون به صرفه تر سری VNX که بیشتر مخاطب سازمان های کوچک قرار میگیرد با نام VNXe شناخته می شود. این محصول نیز همانند سری بزرگتر خود مشمول توقف تولید شده است اما به سبب فراگیری کاربرد آن در بازار IT کشور تامین قطعات ، هارد دیسک ها و خدمات پشتیبانی آن توسط این شرکت ارائه می شود.

معایب: 

سری قدیمی
توقف تولبد

مزایا: 

به صرفه تر نسبت به سری vnx
مناسب برای سازمانهای کوچک
کارآمد
ساده
سرور و تجهیزات ذخیره سازی EMC
معرفی کلی سامانه ذخیره سازی EMC UNITY :

پس از اتمام تولیدVNX، شرکت EMC محصول Unity را به عنوان یک Storage Platform جدید در گروه Midrange ارائه نموده و این محصول (Unity Array) را مابینVNXe  و VNX معرفی کرده است. در این رده از محصولات، چهار مدل جدید وجود دارد، که در هر مدل Storage ها یا به صورت All Flash (این رده توسط حرف F تفکیک و مشخص شده اند) و یا Hybrid هستند. تولید این محصول تا اواسط سال 2020 ادامه خواهد داشت. تمامی محصولات این سری توسط این شرکت پشتیبانی و ارائه می شود.

معایب:

مزایا:

طراحی مدرن
قابلیت چیدمان منعطف
قیمت معقول در مقایسه با کارایی
سرور و تجهیزات ذخیره سازی EMC
معرفی کلی سامانه ذخیره سازی EMC UNITY-XT :

با گسترش به کارگیری هارد دیسک SSD و نیاز سازمان به تجهیزات ذخیره سازی با توان تولید IOPS بسیار بالا شرکت Dell EMC در بازه زمانی کوتاه تری نسبت به سری های پیشین تغییراتی را در نسل Unity پدید آورده و محصول جدید Unity XT را ارائه کرده است. این رده جدیدترین نسل از ذخیره سازهای این شرکت می باشد و همچنان در 4 مدل همانند رده پیشین خود عرضه می شود. همانند سری یونیتی تمامی مدل های این رده توسط این شرکت ارائه میگردد.

معایب:

مزایا:

حافظه بیشتر
تعداد درایو بیشتر
چیدمان سریع و منعطف
کاهش حجم داده ها