انواع تجهیزات ذخیره سازی و سرورها محصولات - فن و ایده کاریز انواع تجهیزات ذخیره سازی و سرورها محصولات - فن و ایده کاریز

محصولات

معرفی محصولات در فن و ایده کاریز
محصولات ما
شرکت فن و ایده کاریز

معرفی انواع تجهیزات ذخیره سازی و سرورها در فن و ایده کاریز

محصولات ارائه شده در کاریز شامل انواع تجهیزات ذخیره سازی و سرورها و همچنین سوییچ شبکه و غیره می باشد. این محصولات تحت عنوان مطرح ترین برندهای جهانی در زمینه تجهیزات داده و اطلاعات هستند. از جمله آنها میتوان به DELL-EMC و HPE و BROCADE اشاره کرد.

ذخیره ساز SAN

در روش ذخیره سازی SAN یا Storage Area Network یک شبکه انتقال داده با سرعت بالا ایجاد می شود. در این روش SAN Storage ذخیره سازی سطح بلوک تلفیقی را فراهم می کند. یک شبکه SAN ذخیره سازی داده برای سرورهای متعدد را فراهم می سازد. دستگاه های SAN به عنوان درایوهای متصل به سرور ها ظاهر می شوند. در حال حاضر استفاده از SAN رایج ترین شیوه ذخیره سازی داده های سازمانی است. برندهای قابل ارائه توسط این شرکت در این بخش Dell EMC و HPE می باشد.

ذخیره ساز NAS فن و ایده کاریز

ذخیره ساز NAS

در روش ذخیره سازی NAS یا Network Attached Storage هارد دیسک‌ها بر روی یک تجهیز قرار دارند. به آن تجهیز NAS Storage گفته می‌شود. NAS هاردها را در شبکه برای دستگاه‌های دیگر به اشتراک می‌گذارد. نحوه اتصال از طریق پروتکل TCP/IP می باشد. این استوریج‌ ها فضایی مرکزی، محلی و بسیار در دسترس را برای ذخیره سازی فایل‌ ها و فولدرهای حیاتی برای هر سازمانی فراهم می‌ کنند. با قیمتی مناسب (نسبت به SAN) ارائه می شوند. کارکرد این محصول با SAN متفاوت است. اما بعضا به صورت Shared Storage و یا به عنوان فایل سرور یا پشتیبان گیری برای سازمان های کوچک یا پروژه هایی که در آن محدودیت بودجه نقش موثری دارد استفاده میشوند. برند قابل ارائه توسط این شرکت در این بخش HPE می باشد.

ذخیره ساز NAS فن و ایده کاریز

سویچ شبکه SAN

برای اتصال سرورها به استوریج ذخیره ساز SAN از نوعی سویچ با پروتکل خاص استفاده می شود. به این سویچ اصطلاحا SAN Switch می گویند. برند قابل ارائه توسط این شرکت در این بخش Brocade می باشد.

تجهیزات ذخیره سازی در فن و ایده کاریز

سرور

برندهای سرور که توسط این شرکت ارائه می شود HPE می باشد.

سرور فن و ایده کاریز

Tape Library

شیوه ای برای نگهداری داده با ماندگاری طولانی است که در آن داده ها به صورت Offline پشتیبان گیری (بک آپ) می شوند. این روش البته روشی قدیمی و به نوعی منسوخ شده است، اما همچنان طرفدارن خود را دارد که بنا بر نیاز خود بدان رجوع می کنند. این محصول در لیست اقلام پیشنهادی این شرکت نمی باشد، اما تامین آن در صورت درخواست مشتری تحت برند HPE امکان پذیر است.

تجهیزات ذخیره سازی tape در فن و ایده کاریز

Disk BackUp

شیوه ای نوین و کارآمد برای نگهداری داده به صورت online و حتی Offline است. در این روش میتوان با پروتکلهای خاص داده را به شدت فشرده سازی نمود. به این ترتیب میتوان استفاده از هارد دیسک را برای بک آپ مقرون به صرفه ساخت. محصول متمایز این شیوه که پیشگام تولید آن شرکت DataDomain است. در حال حاضر تحت برند Dell EMC عرضه می گردد.

تجهیزات ذخیره سازی در فن و ایده کاریز

معرفی برندهای انواع تجهیزات ذخیره سازی و سرور در فن و ایده کاریز

شرکت EMC كه يكي از شركت هاي بزرگ چند مليتي در آمريكا مي باشد. این شرکت در سال ۱۹۷۹ تاسیس گردید. با سابقه فعالیت در زمینه های امنیت اطلاعات، تجزیه و تحلیل اطلاعات،  مجازی سازی، محاسبات ابری و … با بیش از ۵۰۰ شرکت وابسته و ۶۰ هزار کارمند و کارشناس، به عنوان بزرگترين شركت توليد كننده انواع تجهیزات ذخیره سازی در جهان شناخته شده است.

محصولات کاریز

شرکت هیولت پکرد انترپرایز (یا به اختصار HPE) یکی از بزرگترین شرکت‌های آمریکایی مطرح در زمینه تولید تجهیزات ذخیره سازی و سرور می باشد. این شرکت از شرکت‌های زیرمجموعه برند hp محسوب می شود.

تجهیزات ذخیره سازی و سرور